Březen 2008

Psychomůra

29. března 2008 v 12:38 O některých ostatních
perokresba tuší, A4
Někdy v období před vánocemi si od nás naše drahá paní profesorka-češtinářka vybírala čtenářské deníky. K záznamu o knížce "Nádraží Perdido" od Chiny Miévilla jsem jí tam vložil i svou ilustraci.
Teď, v březnu, si profesorka konečně uvědomila, že jí v kabinetě po několik měsíců leží hromada jakýchsi sešitů, a tak se rozhodla zjistit, co že to je. No a tak jsem čtenářský deník dostal po dlouhé době zpátky a kresbu můžu dát na blog.
Má to zobrazovat psychomůru, nočního tvora živícího se myšlenkami inteligentních bytostí. Já osobně doufám, že nikdo z těch, kteří tenhle obrázek uvidí, "Nádraží Perdido" nečetl, poněvadž jsem přesvědčen, že jsem psychomůru zas až tak dobře nevystihl. No... to už je jedno.

Nemrtvý plenitel

12. března 2008 v 18:53 O nemrtvých
Studie svalstva v pohybu.
perokresba tuší, A4

Studie-draperie

12. března 2008 v 18:47
Toto je studie, kde jsem si cvičil draperii. O nic jiného mi nešlo, takže jsem se moc nezabýval hlavou. Je tam jen tak načrtnutá a vypadá dosti divně. Jinak je to asi dva měsíce staré. Náhodou jsem na to narazil v zásuvce a ze zoufalství to sem dal.

Opice

8. března 2008 v 19:16 O některých ostatních
Nemám sebemenší ponětí, co mám o téhle kresbě říci. Pravda, říkám to poměrně často. Tohle je ale snad ta nejpodivnější záležitost, jakou jsem kdy splodil. Hlava paviána s tesáky. Ruka vzhlížející jako lidská. A pak ještě klacek s hřebíkem jako zbraň. Jsem na rozpacích jestli to tady vůbec můžu ukazovat. Vypadá to, jako bych před kreslením lízal ropuchu a ještě se najedl lysohlávek.
Tady je ještě detail té hlavy. Takhle, vyříznuté z obrázku, to doopravdy vypadá trochu jako pavián. ...trochu.

Skaven

7. března 2008 v 16:30 O některých ostatních
Tak tu mám další zvířátko. Tentokrát kombinaci člověka a krysy. Tady jsem inspiraci bral ze světa Warhammeru. Zde jsou tito tvorové známí pod názvem skaveni.
Bohužel se mi zdá, že následkem naskenování a zmenšení se kresba proměnila v černou šmouhu. I tak za moc nestála.

Minotaurus

2. března 2008 v 11:51 O některých ostatních
Po dlouhé době jsem se začal zabývat i někým trochu jiným, než nemrtvými a démony. A jelikož je to po opravdu dlouhé době, je to na kresbách docela znát.
perokresba tuší, A4
perokresba tuší a bílá tuš, A4